Polityka Prywatności

System Ratalny

Gabinet Stomatologiczny Perła-Dent - tel. 91 885 22 40 oraz +48 795 506 693

Home > Zakres leczenia > Stomatologia estetyczna

Zakres leczenia

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jest kompleksowym podejściem do leczenia, mającym na celu głównie wykreowanie uśmiechu zbudowanego z naturalnie pięknych, jasnych i zdrowych zębów.


Odtworzenie zęba w sposób naturalny i zdrowy w naszym rozumieniu to  taki efekt leczenia, w którym struktury wewnętrzne zęba (zębina i szkliwo)  imitują transparencje światła zbliżoną do zdrowego zęba. Taki efekt powoduje, że nasze oko nie jest w stanie odróżnić sztucznej korony zęba od naturalnej, gdyż światło rozchodzące się po obydwóch zębach zachowuje się dokładnie  tak samo.

 

Zwracamy uwagę nie tylko na zęby, ale również dziąsła i usta oraz ich wzajemną harmonię. Współczesne metody terapeutyczne pozwalają na zmianę kształtu, koloru, barwy oraz położenia zębów - pozwalają zmienić uśmiech. Białe, równe, piękne zęby otoczone przez lśniące, różowe dziąsła to niewątpliwa oznaka zdrowia i urody. Kształtny, pełny uśmiech tworzy podstawę estetyki twarzy.

 

Ubytki zębów, patologiczne starcie zębów, stają się przyczyną zmniejszenia dolnego odcinka twarzy. Pogłębiają się bruzdy na twarzy, uwydatnia się bródka, zapadają się policzki, z czasem żuchwa wysuwa się ku przodowi a okolica pod nosem zapada. Ostatecznie zbyt wcześnie tworzą się głębokie zmarszczki, rysy twarzy ulegają zaburzeniu, profil staje się nieprawidłowy, charakterystyczny dla wieku podeszłego.

 

Pojawia się wtedy sporo pytań jak korzystać ze współczesnych  osiągnięć stomatologii by wyglądać pięknie i młodo?

 

Niezmiernie ważne jest uzupełnianie brakujących zębów, odbudowywanie utraconych tkanek zębowych w jak najwierniejszym kształcie, tak, aby nie ulegały ścieraniu. Duża ilości zębów z wypełnieniami kompozytowymi nie spełnia już swojej roli. Przed zbyt szybką destrukcją  zębów chronią je trwałe rekonstrukcje: korony,mosty z porcelany.

 

Z innymi "problemami uśmiechu"  jak: nierówne zęby, zrotowania, wychylenia siekaczy, stłoczenia, ciemna barwa, nieatrakcyjny kształt i wielkość, oraz szpecące szpary możemy poradzić sobie przy pomocy licówek.

Przejdź do galerii zdjęć z licówkami


Ze zmianą koloru na jaśniejszy często radzimy sobie za pomocą profesjonalnego wybielania. Brak harmonii w relacji estetyki czerwono-białej, czyli zębów z dziąsłami, rozwiązujemy przy pomocy niewielkich zabiegów z zakresu określanej przez nas „Chirurgii estetycznej

Przejdź do chirurgia estetyczna


Możliwości leczenia estetycznego w każdym przypadku musi ocenić lekarz stomatolog po dokładnym badaniu. Dla każdego Pacjenta indywidualnie przygotowywany jest plan postępowania. Niezwykle ważnym aspektem są dla nas życzenia i wskazówki Pacjenta. Oceniamy, czy możemy im sprostać oraz w jakim zakresie. Dokładne zaplanowanie i kompleksowe leczenie ukierunkowane na naturalność i estetykę powoduje czasami ogromną zmianę Uśmiechu. W wielu przypadkach efekt przerasta oczekiwania...

Przejdź do galerii zdjęć leczenie kompeksowe


Po kompleksowej ocenie stanu zdrowia zębów analizujemy też urodę Uśmiechu. Często proponujemy przeprowadzenie symulacji komputerowej nowego Uśmiechu. Zazwyczaj pacjenci są oszołomieni możliwościami odmiany swojego wizerunku i bardzo utwierdzają się w dążeniu do celu.

Przejdź do galerii zdjęć z planowaniem komputerowym