Polityka Prywatności

System Ratalny

Gabinet Stomatologiczny Perła-Dent - tel. 91 885 22 40 oraz +48 795 506 693

Home > Zakres leczenia > Implanty

Zakres leczenia

Implanty

Terapia implantami to najnowocześniejsza metoda przywracająca estetykę i funkcje po utracie zębów własnych. Pozwala na odtworzenie braków zębowych na stałe i bez jakiejkolwiek ingerencji w sąsiadujące zęby.

Polega na wszczepieniu do kości szczęki lub żuchwy jednego lub więcej implantów w miejsce utraconych zębów własnych. Implanty pełnią funkcję korzeni – fundamentów zębów.

Po okresie gojenia, kiedy implanty zrosną  się z kością, stanowią solidną podstawę, na której za pomocą koron lub mostów odbudujemy Państwa zęby w naturalny i piękny sposób.

Przejdź do galerii zdjęć odbudowy na implantach

 

Zabieg implantacji jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych i do wykonania jego wystarczy zwykłe znieczulenie.

Zalet płynących z terapii implantami dentystycznymi jest wiele.  Po zakończonym leczeniu można bez problemów gryźć i żuć oraz swobodnie mówić, a może przede wszystkim śmiać się bez jakiejkolwiek obawy.

 

Poza najbardziej zauważalnymi estetycznymi walorami tego rozwiązania, nie bez znaczenia pozostają  jego aspekty zdrowotne oraz praktyczne zalety zastosowania:

  • implanty eliminują potrzebę użycia widocznych środków mocujących protezę;
  • implant wraz z koroną zapobiegają utracie kości, która w wyniku braków zębowych zanika wraz z czasem. Zachowanie kości może zapobiec utracie zdrowych zębów oraz pozwoli zachować naturalne rysy twarzy;
  • implant wraz z koroną zapewnia długotrwałe, funkcjonalne i estetyczne rozwiązania protetyczne eliminując potrzebę ingerencji w strukturę i kształt sąsiednich naturalnych zębów.

Leczenie implantologiczne polecane jest bez względu na skalę ubytków w uzębieniu – może być stosowane zarówno w przypadku niewielkich ubytków, jak i gdy braki w uzębieniu są bardziej liczne.

 

Terapia implantologiczna ma pewne ograniczenia głównie związane z warunkami anatomicznymi, małą ilością własnej kości szczęki lub żuchwy, ale współczesna stomatologia daje wiele rozwiązań takich sytuacji.

 

Na podstawie badań i analizy zdjęć radiologicznych, wybierzemy metodę leczenia najbardziej odpowiednią do Twoich indywidualnych uwarunkowań.