Polityka Prywatności

System Ratalny

Gabinet Stomatologiczny Perła-Dent - tel. 91 885 22 40 oraz +48 795 506 693

Home > Zakres leczenia > Endodoncja

Zakres leczenia

Endodoncja

Leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe) ma na celu uratowanie zęba przed jego usunięciem.


Na skutek różnych czynników (głównie próchnicy) dochodzi do infekcji bakteryjnej miazgi (potocznie  nerwu), a w dalszej konsekwencji do obumarcia całego zęba. Początkowo objawia się to zwiększoną wrażliwością zębów na ciepło lub zimno, pulsującym bólem, a przy zaawansowanej infekcji - bardzo silnym bólem.


Przeprowadzony we właściwy sposób zabieg powinien obejmować całkowite usunięcie zmienionej chorobowo miazgi, mechaniczno-chemiczne opracowanie ścian kanału oraz szczelne wypełnienie systemu kanałowego.

Aby prowadzona terapia została wykonana dokładnie, a jej wynik był pewny, w trakcie leczenia korzystamy z najnowszych  osiągnięć techniki stomatologicznej w postaci nowoczesnego sprzętu diagnostycznego (radiowizjografia cyfrowa, endometr , mikroskop stomatologiczny) oraz umożliwiającego prawidłowe opracowanie i wypełnienie kanału ( mikrosilnik endodontyczny, sprzęt do termoplastycznego wypełniania kanałów wraz z ich odgałęzieniami).


Podczas prowadzonego wg najnowszych zasad leczenia kanałowego staramy się maksymalnie ograniczyć ilość wizyt dedykowanych leczeniu danego zęba. W większości przypadków kończy się onona jednej wizycie.

Wśród przyrządów stosowanych w endodoncji na szczególną uwagę zasługuje mikroskop.

 

Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia na mikroskopijnych strukturach zęba o rozmiarach od 0,1 do 2 mm, zupełnie niewidocznych lub słabo widocznych gołym okiem i trudnych do oświetlenia. Mikroskop zapewnia nawet trzydziestokrotne powiększenie pola widzenia, co umożliwia nie tylko odnajdywanie ujść kanałów, ale również w większości przypadków ich zakończenia. W konsekwencji, leczenie kanałowe jest możliwe nawet w najbardziej trudnych przypadkach, takich jak:

  • mocno zakrzywione kanały
 
  • złamane narzędzia, usuwanie wkładów  koronowo-korzeniowych

 

  • perforacje w komorze bądź kanałach zęba

 

  • zobliterowane- zarośnięte kanały

 

  • powtórne leczenie kanałowe