Polityka Prywatności

System Ratalny

Gabinet Stomatologiczny Perła-Dent - tel. 91 885 22 40 oraz +48 795 506 693

Home > Zakres leczenia > Chirurgia stomatologiczna

Zakres leczenia

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to, wbrew powszechnym skojarzeniom, nie tylko zabiegi usuwania zębów. W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, w tym zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii

 

Usuwanie zębów

Usuwanie zęba polega na oddzieleniu go od kości oraz dziąsła i wyjęciu z zębodołu. W przypadku pozostawionych korzeni zębów , zębów zatrzymanych oraz „ósemek”- zębów mądrości potrzebne jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego. Wszystkie zabiegi staramy się przeprowadzić z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego techniką minimalnie inwazyjną. Dzięki temu są mało inwazyjne i sprowadzają się do mikrochirurgii, która umożliwi szybkie gojenie rany i zachowanie kości pod ewentualne późniejsze wszczepienie implantu.

 

Resekcje wierzchołka korzenia.

Resekcja korzenia polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych i zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Ten sposób leczenia stwarza warunki do prawidłowej odbudowy kości w miejscu usuniętych zmian chorobowych. Proces ten można wspomóc zastosowaniem materiału pobudzającego odbudowę kości.

 


Hemisekcja i radektomia

Hemisekcja i radektomia  to zabiegi "ostatniej szansy" dla zębów wielokorzeniowych w sytuacji, gdy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia endodontycznego jednego z korzeni lub jeśli przy jednym z korzeni występują zmiany zapalne niepoddające się leczeniu zachowawczemu. Radektomia polega na odcięciu całego problematycznego korzenia, zaś hemisekcja to usunięcie połowy zęba wraz z jednym z korzeni - pozostała część zostaje odbudowana za pomocą korony protetycznej.

 

Podcięcie wędzidełka

Wędzidełko jest pasmem przerośniętej tkanki łącznej przyczepionym do  części wargi  i do dziąsła między siekaczami. Zabieg jest krótki, bezbolesny i nie powoduje później większych dolegliwości. Podcięcie wędzidełka jest ważne, ponieważ podczas ruchów mimicznych warga pociąga wędzidełko a z nim dziąsło, powodując odsłonięcie szyjek i korzeni górnych zębów siecznych. Poza tym może też powodować defekt kosmetyczny w postaci diastemy (przerwy między jedynkami)